Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

YIL SONU SERGİSİ

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılan vatandaşların hazırladığı eserler yıl sonu sergisinde görücüye çıktı.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğü iş birliğinde açılan sanat kurslarının eğitmenleri tarafından 8 ay boyunca düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerin bin 2 yüz eserinin yer aldığı sergi, düzenlenen tören ile açıldı.

Serginin açılışına, Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ünal, eğitmenler Berrin Akdere, İlknur Atagür, Ayşe Hıdıroğlu, Ümit Tonkuş, Ayhan Uncuoğlu, Hamdiye Keskin, Zeynep Kaya, Ayten Yücel, Selma Saraç, Emine Demir, Gülay Erkanı başta olmak üzere kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşma yapan Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Ünal ”Yıl Sonu sergisine göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederim. Bodrum Halk Eğitim Merkezi olarak Bodrum yarımadasının değişik yerlerinde değişik isimler altında kurslarımız bir yıl boyunca devam etti. Bugünlerde yine değişik noktalarda kurs merkezlerinde yıl sonu açılışlarını yapıyoruz. Bu açılışlarda halkımızın halk eğitim faaliyetlerine gösterdiği katılımı ve desteği en iyi şekilde görüyoruz. Burada kurs açmamızı sağlayan ve bu merkezleri bize tahsis eden başta Bodrum Belediye Başkanlığına ve Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’ne teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Zeyyat Mandalinci İlkokulu Halk Oyunları grubunun gösterileri, sergi açılışı ve stantların ziyaretiyle etkinlik son buldu.

28 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek sergi, 10.00 -20.00 saatleri arasında Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi Eğitim Binasında ziyaret edilebilecek.

Rezervasyon

EĞİTİM BİNASI

Toplam kullanım alanı yaklaşık 1200m2 olan Eğitim Binasında; 3 adet sanat galerisi (Turuncu Kafe Galeri, Mavi Galeri ve Yeşil Galeri), kültür ve sanat kitaplığı, 1 adet resim atölyesi, 1 adet tasarım atölyesi, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi, 1 adet gösteri sanatları atölyesi, 1 adet bilgisayar ve fotoğraf laboratuarı, ve 3 adet müzik odası ve bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin