Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

TİPOGRAFİK DÜZENLEMELER

2014 yılının ilk sergisini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç. Dr. Enis Timuçin Tan” Tipografik Düzenlemeler” adını verdiği kişisel sergisi ile başladı.

Akademisyenlerin ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşen açılış kokteylinde Turgutreis Belediye Başkan Vekili Mehmet Türk’ün teşekkür belgesini takdim etmesiyle açılış gerçekleşti.

17 eserin yer aldığı sergide sanatçı, geleneksel hat sanatı ürünlerinden çağdaş tasarım sürecinde yararlanılabileceği fikrini, grafik tasarımın önemli bölümlerinden biri olan tipografik düzenlemeler genel başlığı altında örnekleriyle ortaya koymaktadır.

Kufi yazı formunun Latin yazı formlarıyla yapısal uyumu benzer tasarımların Latin alfabesiyle de yapılabileceğini bize kanıtlamaktadır. Sergideki eserlerde, sunulan örneklerin gelişim aşamalarında önce damalı kufi tarzında yapılan ilk dönem işlerin daha sonra gittikçe serbest yazı kompozisyonlarına evrilmesi görülmektedir.

03 Mart 2014 tarihine kadar açık kalacak sergi Hafta İçi: 10.00-20.00 Cumartesi: 10.00-17.00 saatleri arasında Turuncu Kafe galeride ziyaret edilebilir.

Rezervasyon

EĞİTİM BİNASI

Toplam kullanım alanı yaklaşık 1200m2 olan Eğitim Binasında; 3 adet sanat galerisi (Turuncu Kafe Galeri, Mavi Galeri ve Yeşil Galeri), kültür ve sanat kitaplığı, 1 adet resim atölyesi, 1 adet tasarım atölyesi, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi, 1 adet gösteri sanatları atölyesi, 1 adet bilgisayar ve fotoğraf laboratuarı, ve 3 adet müzik odası ve bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin