Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

ORTASI DENİZ

Merkezimiz Ağustos Sergileri Çatal Ada Sanat Çevre ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen “Ortası Deniz” adlı karma sergi ile 28 Ağustos 2013Saat :19.00 da son bulacak.

14 sanatçının eserlerinin yer alacağı serginin ana temasını” Çatal Ada ve Deniz” oluşturmaktadır. Akdeniz ve Egenin bütünleştiği Turgutreis Bodrum‘un en geniş alana sahip beldesi olarak koyları, adaları, denizi ve kumu ile ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Turgutreis denizinin gözbebeği Çatal Ada“Çatal Ada Sanat Çevre ve Turizm Derneği” üyelerinin denize ve adaya odaklanmasıyla başlattığı çalışmalar sanatın da geniş yelpazede dağılmasına katkıda bulunmaktadır.

Sergide yer alan 14 sanatçı(dernek üyeleri ve misafir sanatçılar) yağlıboyadan cam sanatına, fotoğraftan kolajabirbirinden farklı sanat dalında Ege’nin mavi sularını sanatlarına yansıtmıştır. Sizlerde Ege’nin mavi sularında sanatla birlikte rahatlamak isterseniz 28 Ağustos- 09 Eylül 2013 tarihlerinde sergimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sergiye Katılacak Sanatçılar;

Ali Peltek, Aydin Temirkan, Aysel Gündüz, DeborahSemel Demirtaş, Enver Çamdal, İbrahim Taşpınar, Mehmet Uyargıl, Muhtar Yavaşça, NasufPeprek, Neriman Sarıbaş, Serap Temirkan, UnalÖzfuçucu, Yasemin Dalman, Zulal Akaslan

Rezervasyon

EĞİTİM BİNASI

Toplam kullanım alanı yaklaşık 1200m2 olan Eğitim Binasında; 3 adet sanat galerisi (Turuncu Kafe Galeri, Mavi Galeri ve Yeşil Galeri), kültür ve sanat kitaplığı, 1 adet resim atölyesi, 1 adet tasarım atölyesi, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi, 1 adet gösteri sanatları atölyesi, 1 adet bilgisayar ve fotoğraf laboratuarı, ve 3 adet müzik odası ve bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin