Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Leopold Levy O Bir Efsane Resim Sergisi

Bodrum Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal İşler Müdürlüğü ev sahipliğinde açılan iki yeni sergi sanatseverlerle buluştu. Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde açılan ‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ resim sergisinin açılışında konuşan küratör Prof. Dr. Kıymet Giray, dünyaca ünlü Fransız sanatçı Leopold Levy’nin hayatı ve eserlerine ilişkin bilgiler verdi. Giray, bu eserlerin sanatseverlerle buluşmasına aracı olan koleksiyonerler Ünal Göğüş ve Ceyda Göğüş’e teşekkürlerini sundu.

‘’BODRUM SANATIN BAŞKENTİDİR’’

Açılışta konuşan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Leopold Levy ile ilgili resim sergisinin Türkiye’de ilk olarak Bodrum’da açıldığına dikkat çekti. ‘’Böyle efsane bir sanatçının sergisini ilk olarak efsane bir şehir olan Bodrum’da açmak gurur verici’’ diyen Tutkun, normalleşme sürecinin başlamasıyla ilkleri gerçekleştirecek birçok etkinliğe ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini duyurdu.

Tutkun, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Birkaç gün öncesinde Bodrum genelinde 30’un üzerinde sanatçı, sanatseverlere atölyelerini açtı. Şimdi bugün yine güzel bir sergiye ev sahipliği yapıyoruz. Böyle efsane bir sanatçının sergisini ilk olarak efsane bir şehir olan Bodrum’da açmak gurur verici. Bodrum Belediyesi olarak sanata yaptığımız yatırımın karşılığını rahatlıkla görebiliyoruz.  Bodrum sanatın başkentidir. Sanata ve sanatçıya her türlü desteği vermeye hazırız. Bodrum’u daha fazla sanat etkinlikleriyle buluşturmak belediye olarak bizim görevimiz. Bu serginin bizlerle buluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

‘Leopold Levy O bir Efsane’ isimli resim sergisi, 10 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek. Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde her gün 10.00 ile 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Rezervasyon

GALERİ BİNASI

2013 Yılında yapımı tamamlanan Galeri Binası ile merkeze 2.500m2 lik kapalı kullanım alanı eklenmiştir. Zemin kat, bodrum kat ve birinci kattan oluşan Galeri Binasında galeriler, konferans salonu, cep sinemaları gibi alanlar yer almaktadır.

Daha fazla bilgi edinin