Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

KARMA SERAMİK SERGİSİ

Merkezimiz Ağustos ayının son sergisini “İzmir Nu Seramik Atölyesi” sanatçılarının eserleriyle gerçekleştirecek. On dört sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan sergide sanatçılarımız;  Nurdan Sözer Bozkurt, Yasemin Gümüşkesen, Sevgi Nemut, Birgül Oyman, Ayşe Özsalan, Sibel Hepsayar, Nurgül Bilen, Pakize Sarıkaya, Mine Hasbay, İpek Candaş Atay, lale Göklüay, Müjdat Eden ve Oya Yakar farklı konseptleriyle oluşturdukları eserlerini bu kez Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunacaklar.

Nu Seramik Atölyesi, 1996 yılında Nurdan Bozkurt tarafından İzmir’de açılmış olup kısa süre içinde atölyeye katılan arkadaş grubuyla birlikte,özgün sanat çalışmalarını günümüze kadar  istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedirler.

2013 yaz sezonunda Nurdan Bozkurt’un kızı İpek Candaş Atay’ın  Çeşme-Alaçatı’da açmış olduğu  Peri-art Galeri de Nu Seramik Atölyesine dahil olarak çalışmalarını daha çok sanatseverle paylaşma görevini üstlenmişlerdir.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sergiler açarak birçok kurum ve kuruluştan ödüller alan sanatçılarımız farklı bakış açısı,farklı el izi, farklı yorumlamalarıyla atölyede ortaya çıkarttıkları eserlerin kalitesinigünden güne arttırmaktadırlar.

16 Ağustos 2013 Mavi Galeride gerçekleşecek” Karma Seramik Sergisi”  açılışında buluşmak ümidiyle..

Rezervasyon

EĞİTİM BİNASI

Toplam kullanım alanı yaklaşık 1200m2 olan Eğitim Binasında; 3 adet sanat galerisi (Turuncu Kafe Galeri, Mavi Galeri ve Yeşil Galeri), kültür ve sanat kitaplığı, 1 adet resim atölyesi, 1 adet tasarım atölyesi, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi, 1 adet gösteri sanatları atölyesi, 1 adet bilgisayar ve fotoğraf laboratuarı, ve 3 adet müzik odası ve bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin