Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

KARMA RESİM SERGİSİ

Merkezimiz, birbirinden değerli dört sanatçı Yıldız Sür, Nihat Yücel, Tayfun Demircan ve İbrahim Öztoprak’ın eserlerine 19-29  Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Özlem, duygu ve düşüncelerin belli estetik kurallar çerçevesinde iki boyutlu bir düzlem üzerine yansıtılmasına dayanan resim sanat dalı, etkileyici bir anlatım aracı olmasının yanı sıra bezemeci yönünün de bulunması, tarihin en eski zamanlarında bile en yaygın sanat dallarından biri olmasına yol açarken, sanatçılarımızın fırçalarında farklı anlamlar taşıyarak, sanatlarını gelecek nesillerle paylaşıp hep ilerlemesini sağlamışlardır.

“Yıldız Sür Retrospektifi Resim Sergisi” ile, sanatçı 1996’li yıllarda başlayan ve günümüze kadar uzanan sanatsal birikimini, Nihat Yücel, Tayfun Demircan ve İbrahim Öztoprak “Karma Resim “ sergisi ile sulu boya ve yağlı boya eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunacaklardır.

Yıldız Sür 1996 yılında Milli Eğitim sanat durağında başladığı resim çalışmalarını şu an Bodrum’da devam ettirirken çalışmaları süresince 8 karma, 4 kişisel sergi açarak resim sanatını hayatının vazgeçilmezi olarak kabul etmiştir.

Nihat Yücel ve İbrahim Öztoprak eğitimci kimliklerinin yanı sıra sanatçı kimlikleriyle sanatseverlerin karşısına çıkıyorlar. İbrahim Öztoprak ve Tayfun Demircan amatörce başladıkları resim sanatlarını üstatlardan aldıkları eğitimlerle desteklerken, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan Nihat Yücel hem öğrencilerine resim sanatını öğretiyor hem kendi çalışmalarına zaman ayırarak eserlerini sanatseverle paylaşıyor.

Sizlerde 4 değerli sanatçımızın fırçalarında ayrı dünyaların, ayrı duyguların, özlemlerin, doğanın, gökyüzün, denizin, mavinin farklı anlamlaryüklendiği  eserleri görmek isterseniz 19-29 Temmuz tarihleri arasında Mavi ve Turuncu Galeriye ziyaretinizi bekleriz.

YILDIZ SÜR RETROSPEKTİFİ RESİM SERGİSİ

Turuncu Galeri

NİHAT YÜCEL, TAYFUN DEMİRCAN VE İBRAHİM ÖZTOPRAK

Mavi Galeri

Rezervasyon

EĞİTİM BİNASI

Toplam kullanım alanı yaklaşık 1200m2 olan Eğitim Binasında; 3 adet sanat galerisi (Turuncu Kafe Galeri, Mavi Galeri ve Yeşil Galeri), kültür ve sanat kitaplığı, 1 adet resim atölyesi, 1 adet tasarım atölyesi, 1 adet geleneksel sanatlar atölyesi, 1 adet gösteri sanatları atölyesi, 1 adet bilgisayar ve fotoğraf laboratuarı, ve 3 adet müzik odası ve bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin