Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

HİERAPOLİS’TEN HALİKARNASOS’A SAYGI – HEYKEL SERGİSİ

Yılın her dönemi farklı etkinlikler ve kurslarla Bodrum’un sanat yaşamına katkıda bulunan Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Antik Roma kentlerinin merkezindeki Pamukkale’de düzenlenen Uluslararası Heykel Kolonisi’nde hayat bulan 17 anıt heykel ve 17 genç sanatçının eserlerinden oluşan “Hierapolis’ten Halikarnassos’a Saygı” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor. Başkanımız Ahmet Aras, dün akşam gerçekleştirilen sergi açılışına giderek, sergilenen eserler hakkında sanatçılardan ve Uluslararası Heykel Kolonisi’nin başlatıcısı Nihat Kömürcüoğlu’ndan bilgi aldı.

M.Ö. 4’üncü yüzyılda yapımı tamamlanan Kral Mausolos* anıtının dört heykeltıraşı Skopas, Leokhares, Bryaksis ve Timotheos’un anılarına saygı olarak düzenlenen sergi, 22 Haziran 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Rezervasyon

GALERİ BİNASI

2013 Yılında yapımı tamamlanan Galeri Binası ile merkeze 2.500m2 lik kapalı kullanım alanı eklenmiştir. Zemin kat, bodrum kat ve birinci kattan oluşan Galeri Binasında galeriler, konferans salonu, cep sinemaları gibi alanlar yer almaktadır.

Daha fazla bilgi edinin