Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

BODRUM BELEDİYESİ PERSONELİNDEN İKİ KİTAPLI İMZA GÜNÜ

Cezmi-Coban-imza-gunu-10Tem2015Bodrum Belediyesi personeli Cezmi Çoban, derlediği “Bodrum Denizcilik Tarihi Araştırmaları” ve “Altın Makas Gümüş Bıçak” isimli kitaplarını, 10 Temmuz 2015 Cuma günü 18.30-20.00 saatleri arasında Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde okurlarına imzalayacak.

Bodrum’un deniz kültürünü ve tarihini yeni nesillere tanıtmak ve bu birikimi yeniden Bodrumlularla buluşturmak amacıyla hazırlanan “Bodrum Denizcilik Tarihi Araştırmaları” ile 1915-2010 yılları arasında yaşayan, Bodrum Hakimi Fatma Mefharet Tüzün’ün Zabıt Katipliğini de yapan Ali Özel’in, mesleki ve yaşadığı yıllarda geçen eski Bodrum hatıralarını anlatan “Altın Makas Gümüş Bıçak” kitapları Bodrumlularla buluşuyor.

Kitapların; Bodrum Belediyesinin destekleri ve Vodafone İçkale firmasının sponsorluğunda Bodrum kültürüne kazandırıldığını ifade eden yazar; “Her iki kitap, 2500 yıllık bir tarih sürecinin, Bodrum Yarımadası’ndaki yansımalarını kapsamakta. Deniz ve kara kültürünün kaynaştığı bu coğrafya, asırlar boyunca; tarihin, kültürün, sanatın, emeğin, bilimin, aşkın, hoşgörünün, yenileşmenin ve samimiyetin merkezi olmuş. Bu coğrafyanın insanına da,  gelecekte çocuklarına miras olarak bırakabilecekleri kitaplar hazırlamaya çalışıyorum ve çabam da hep bu yönde. Takdir Bodrum halkınındır.” dedi.