Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

AMİRAL TURGUT REİS

Turgut ReisTurgutreis Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi , Amiral Turgut Reis ‘i Anma etkinlikleri programı çerçevesinde gerçekleştireceği  Akdeniz Denizcilik Tarihi-3 konferanslar serisinde “Amiral Turgut Reis” konulu konferansıyla Dz.Alb. Erdoğan Şimşek’i ağırlayacak.

Dz.Alb. Erdoğan Şimşek konferansında, Türk Denizcilik Tarihi’ nin yetiştirdiği en büyük amirallerden biri olan ve adı Avrupa tarihi kaynaklarına geçen “Amiral Turgut Reis” in hayatını,  başarılarını, Türk Denizcilik Tarihine kazandırdıklarını,arşivinde yer alan zengin bilgilerini katılımcılarıyla paylaşacaktır.

Bodrum İlçesi Turgutreis Beldesi’nin Karabağ köyünde dünyaya gelen Amiral Turgut Reis, Turgutreis Beldesinin en önemli ismidir. Denize olan tutkusu, cesareti, zekası, yeteneği ve Malta kuşatmasında gösterdiği başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihinde adından oldukça fazla söz ettirmiştir.

Amiral Turgut Reis hakkında merak edilen, şuana kadar belki de hiç duymadığınız bilgilere sahip olacağınız konferansımızda buluşmak üzere.