Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ

Erdoğan KAYALARMerkezimiz etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen araştırmacı yazar Erdoğan Kayalar’ın “ Şiir ve Müzik Dinletisi” Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Yazı İşleri Müdürü Pembegül Yıldız ve şiir severlerden oluşan yaklaşık elli kişinin katılımıyla Mavi Galeri de gerçekleşti.

Osmanlı Arşivinde Bodrumlular adlı kitabının yazarı ve Sakarya’dan Cumhuriyet ‘e Bodrumlular adlı konferanslarıyla etkinliklerimizde yer alan  yazarımız bu sefer 27 şairin 42 şiiriyle unutulmayacak bir şiir dinletisi gerçekleştirdi.

 Akyarlar Hacı Mahmut Tınaztepe İlkokulu ana sınıfı öğrencisi Tuana Eken ‘in 23 Nisan adlı şiiri seslendirmesinin ardından programına başlayan Erdoğan Kayalar öncelikle şiir merakının nasıl doğduğunu anılarıyla katılımcılara anlattı.

Erdoğan Kayalar programında Yahya Kemal Beyatlı, Nazım Hikmet Ran, Ahmet Hamdi Tanpınar Orhan Veli Kanık, Oktay Rıfat, Cahit Sıtkı Tarancı, Erzurumlu Emrah, Necati Cumalı,CahitKülebi gibi  27 şairin bir çok aşkı, hüznü, sevinci, kederi konu almış unutulmaz eserlerini buğulu sesiyle seslendirdi.

Dinletinin sonunda Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk’in Erdoğan Kayalar ‘a teşekkür belgesini, Yazı İşleri Müdürü Pembegül Yıldız’ın Tuana Eken’e santranç Takımı hediye etmesiyle son buldu.