Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

KISA FİLMİN UZUN HİKAYESİ “SIR”

SIR-AfisEğitmenliğini, yönetmenliğini ve kamera çekimlerini Togay Şenalp’ingerçekleştirdiği , senaryosunu Ayşe Ülgen Özceviz’ in yazdığı, oyunculuğunu Pınar Kurtel, Hasan Tahsin Çanakçı, Mert Cömert, Ege Özceviz, Berna Türk, Müşerref Saatli Bulmuş, Svetlana Sarı, Hülya Günal ve Gürkan İpek’in yaptığı Kısa Filmin Uzun Hikayesi “Sır” adlı kısa film ve belgesel gösteriminde;  kamera arkasında, Hülya Günal , Mert Cömert, Hasan Tahsin Çanakçı, Işık Gürkan İpek, Mert Cömert, Svetlana Sarı, dekor kostümde Müşerref Saatli Bulmuş, Berna Türk, Set Asistanı Ebru Zeytin Atarer ve Kurgu Montajı Hülya Günal görev alarak çok başarılı bir film ortaya çıkardılar.

Gösterim, Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Meclis Üyesi Funda Akçalı, Yazı İşleri Müdüresi Pembegül Yıldız ve yaklaşık 120 kişinin katılımıyla Mavi Galeride gerçekleşti.

 Gösterimin başında konuşma yapan eğitmen ve yönetmen Togay Şenalp  konuşmasında”4 aydır Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde fotoğraf ve kısa film kursunu veriyorum. Kurslardan çok güzel sonuçlar aldık. Bu çalışmalarımızı bodrum foto film blog sayfasında paylaşıyoruz. Kısa film tüm kurslarda olduğu gibi başlangıçta çok kalabalıktı. İşin zor kısmına geçince katılım azaldı.Bu işi çok yapmak isteyen, çok sabredenler ve çok sevenlerle yolumuza devam ettik.Geldiğimiz nokta da başarılı ekibimizle 3 aylık  süreçte bir film yaptık ve şuan bunun mutluluğunu yaşıyoruz. 2. film çekimlerimize başladık. Önümüzde 3 filmin daha senaryosu var. Yaza doğru tekrar yeni filmlerle sizlerle birlikte olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız “ Sır” adlı kısa filmle kısa film festivaline de katıldık. Bugün burada bizlerle mutluluğumuzu paylaştığınız için teşekkür ederiz ” dedi.”

Kısa Filmin Uzun Hikayesi “ Sır “ adlı kısa filmin gösterimin ardından filmin kamera arkası, filmin nasıl yapıldığını, hangi aşamalardan geçtiğini, kursta yaşanan zorlukları ve komik anların da çekimlerini yapan Turgutreis Film Ekibi izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

                Kamera Arkası filminde kendilerini tanıttıktan sonra duygu ve düşüncelerini dile getiren ekip ; hiçbir bilgileri olmadan bu kursa yazıldıklarını ,ilk kez böyle bir deneyimle karşılaştıkları için çalışmalarda çok keyif aldıklarını, artık film izlerken bakış açılarının tamamen değiştiğini, kısa bir sürede kısa film hakkında birçok bilgiye sahip olarak  sınırlı imkanlarla imkansızı yarattıklarını dile getirdiler.

Kamera arkası film içinde film gibiydi. Oyuncular “ Sır” adlı kısa filmiyle oyunculuk sırlarını ortaya çıkardılar. Kendi kimliklerinin dışında başka bir kimliğe bürünerek bunun gösterimini paylaşmak onlar için büyük bir zevkti.Başarılı bir ekiple muhteşem işlerin ortaya çıkacağını bir kez daha kanıtladılar.Artık hedefleri eskisinden daha büyük.Gösterim sonunda Turgutreis Belediyesine, Sayın Şevket Sabancı ve Hayırlı Sabancı hanımefendiye teşekkürlerini ileten ekip katılımcılar tarafından uzun süre  alkışlandı.

Gösterim sonunda düzenlenen kokteyle mutluluğun tadını çıkaran Turgutreis Film ekibi katılımcıların teşekkürlerini kabul ederek bol bol fotoğraf çekildiler.