Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

GELENEKSEL SANATLARIMIZ; MİNYATÜR VE HAT

KONFERANS POSTERİTurgutreis Belediyesi  Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi Geleneksel Türk Sanatları serisinin ikincisi olan “Minyatur ve Hat Sanatımız “ konulu konferans Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünden Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Özcan ve Öğr.Gör.TanerAlakuş’un sunumuyla gerçekleşti.

Öğr.Gör.TanerAlakuş ‘ta Minyatur Sanatının, tekniğini, kullandıkları malzemeleri, günümüzde hangi noktada olduğunu, hat sanatı ile arasındaki benzerlik ve farklılıkları görsel sunumları ve renkli anılarıyla sanatseverlere keyifli dakikalar yaşattı.

Yrd.Doç Dr. Ali Rıza Özcan’da Hat Sanatıyla ilgili bilgileri verirken Yazı çeşitlerini, bunların tarihçelerini ve kullanıldığı yerleri, kullandıkları malzemeleri görsel sunumuyla, hat sanatı üzerine söylenen güzel sözlerden de zengin örnekler vererek dinleyicilere hat sanatının inceliklerini ve önemini anlattı.

Zengin bir katılımın olduğu, dinleyicilerin sorularının da cevaplandığı ”Minyatür ve Hat “konulu konferansımızTurgutreis Belediyesi Meclis Üyesi Tarık Eray Çakır’ın Yrd.Doç.Dr. Ali Rıza Özcan ve Öğr.Gör.TanerAlakuş’ a teşekkür plaketi vermesiyle son buldu.